Internet je značajan izvor informacija, među kojima ima vrlo korisnih ali i onih koje mogu biti opasne za djecu. Važno je da roditelji budu informirani o mogućnostima i opasnostima koje Internet donosi, a u razgovoru s djecom odrede pravila ponašanja i predostrožnosti kojih će se držati djeca i odrasli u obitelji. Stalan kontakt s djecom i razgovor s njima su najbolji savjeti za zaštitu djece na Internetu, baš kao i kod drugih problema s kojima se djeca mogu susresti.

Sadržaji vezani uz sigurnost mogu se pronaći na web stranicama

www.carnet.hr/sigurnost

sigurnost.tvz.hr.

Savjete za roditelje i učenike pročitajte ovdje: za roditeljeza učenike.

Interaktivnu priču o zaštiti osobnih podataka pogledajte zajedno sa svojom djecom i pročitajte savjete za male malo veće te priručnik za roditelje.

28.1. obilježen je Europski dan zaštite osobnih podataka. Tim povodom objavljujemo brošure i letke Agencija za zaštitu osobnih podataka s ciljem boljeg upoznavanja sa problemima koi se mogu pojaviti i načinima kako ih spriječiti.

Privatnost djece

10 koraka protiv mržnje na internetu

Zaštita osobnih podataka djece na internetu

Ne budi meta kradljivca identiteta