Osjetivši da ne smijemo promatrati tuđu nevolju i nemoć, a da sami ne pokušamo pomoći onoliko koliko možemo, odlučili smo provesti akciju prikupljanja namirnica za stradale obitelji na poplavljenom području.

Na prijedlog razrednice - vjeroučiteljice Marice Balog stupili smo u kontakt sa Caritasom Sisačke biskupije i od njih dobili uputu da trenutno treba najviše suhe hrane i trajnih namirnica. Krenuli smo u akciju.

Cijeli tjedan učenici cijele škole su u školu donosili namirnice, a u četvrtak, 6.3.2014.  poslijepodne, učenici volonteri iz 7.b su sve namirnice sortirali i pripremili za prijevoz. U petak 7.3.2014. je stigao kombi Caritasa Sisačke biskupije i odvezao je namirnice onima kojima su ovog trenutka najpotrebnije.

Zahvaljujemo svima na velikom odazivu i dobroj volji, jer kada se male ruke slože sve se može.