Ove školske godine 2013./2014. naša škola stavila je naglasak na humanitarno djelovanje pod nazivom „Činim dobro djelo“.

Razgovorom s učenicima na satu razrednika i pozitivnim povratnim rekcijama roditelja, 3.C i 3.E zajedničkim snagama priključili su se humanitarnom projekt  „Činim dobro djelo“ u kojem su pomogli obitelji iz Jelkovca.

Majka je teško bolesna i imaju dvoje djece od 6 (dječak) i 14 (djevojčica)  godina.

Tijekom prosinca sakupli smo hranu, kućanske potrepštine, higijenski pribor, knjige, igračke za djecu, odjeću i obuću te smo prije Božića sakupljene stvari odvezli u dom obitelji koja nas je dočekala s odušvljenjem i zahvalama.

Najvažnije od svega bilo je uključiti učenike, da nauče pomagati, razviju osjećaj da je pomaganje dobro te da je svaka pomoć, čak i ona najmanja, vrijedna i velika.

Učiteljice Ana Kubin 3.c i Vlatka Baković 3.e